Чи є кредит від приватної особи надійним? Ви маєте термінові витрати, на які у вас закінчилися гроші? Ви знаєте, що отримаєте гроші за кілька днів, але кошти потрібні зараз. Можна позичити потрібну суму, варто лише вирішити у когось.

Ринок онлайн кредитів почав активно розвиватися в Україні приблизно 10 років тому, коли почали з’являтися перші мікрофінансові організації (МФО), які швидко заповнили нішу короткострокових мікрокредитів. Зараз отримати кредит онлайн без відмови не складає жодних труднощів, якщо у вас є паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, банківська картка та мобільний телефон. Багато МФО дають перший кредит під 0 відсотків, можна отримати кредит онлайн без дзвінків та фото — як бачимо, МФО кредитують своїх клієнтів на дуже лояльних умовах. Багато пересічних громадян, які живуть від «зарплати до зарплати», все частіше віддають перевагу кредитуванню саме в МФО, де можна взяти кредит з поганою кредитною історією, без довідки про доходи і поручителів.

Відмовили у кредиті, що робити

Щоб оформити кредит у банку, необхідно обов’язково підготувати пакет документів, включаючи довідку про заробітну плату за останні 6 місяців. Отримати таку довідку можуть лише офіційні працевлаштовані особи. Якщо позичальник отримує зарплату у «конверті», довідки про свої доходи він не надати, оскільки роботодавець не зможе оформити документ через неофіційне працевлаштування. У такому разі, якщо навіть людина отримує хорошу зарплату, але не може її документально підтвердити, кредит у банку не отримає.

Швидше за все, не отримає кредит у банку та позичальник з поганою кредитною історією, тому що мало знайдеться банків, готових кредитувати проблемних клієнтів, які раніше вже мали проблеми зі своєчасним погашенням кредитів. Щоправда, тут можуть бути нюанси, оскільки ступінь зіпсованості кредитної історії може бути різним. Одна справа, якщо позичальник прострочив виплату за кредитом і банку довелося звертатися до суду, щоб повернути свої гроші, і зовсім інша справа, якщо людина періодично допускала прострочення за окремими платежами, але загалом вчасно погасила кредит. Швидше за все, у другому випадку багато банків підуть назустріч такому клієнту, але це суто індивідуально.

У деяких випадках банки вимагають наявність поручителів, які зобов’язуються сплатити кредит, якщо цього не зробить сам позичальник. У такому разі, позичальнику доведеться шукати одного або двох поручителів, які погодилися б ризикнути поставити підпис під документом. Якщо таких людей позичальник не знайде, у кредиті йому відмовить. Що ж робити у таких ситуаціях, коли оформити банківський кредит не вийшло, а гроші потрібні? Тут на допомогу прийдуть МФО, в яких отримати кредит набагато простіше та швидше.

Як оформити кредит у МФО

Для оформлення кредиту в МФО необхідно зайти на офіційний сайт мікрофінансової організації або відвідати її офіс, якщо є поблизу. Перший варіант зручніший, оскільки це можна зробити в будь-який час, у будь-який день, не виходячи з дому або з будь-якої точки, де є мобільний зв’язок.